Jacob takes Bratislava (Eurosummer)
czwartek, czerwca 25, 2026Witajcie!
Tym razem przychodzę do was z postem z Bratysławy. Ostatnio miałem okazję odwiedzić stolicę Słowacji Bratysławę i muszę powiedzieć, że pozytywnie się zaskoczyłem. Miasto zrobiło na mnie wrażenie, nie jest ono duże, ale śmiałbym stwierdzić skondensowane. Nie było ogromnych tłumów można było spokojnie się przemieszczać. Spacer wzdłuż Dunaju był dużą przyjemnością i często zatrzymywałem się przystanki aby podziwiać widoki. Sama promenada była ciekawie ulokowana wzdłuż bardzo długiego centrum handlowego wbudowanego w bloki mieszkalne i licznych barów i restauracji. Przepiękne widoki można też było zobaczyć ze wzgórza zamkowego z którego widać było panoramę miasta. Na obiad wybrałem się restauracji Bratislava flagship, gdzie zjadłem przepyszną zupę krem czosnkową podawaną w wydrążonym chlebie i smażony ser z sałatką i frytkami. Jeśli chodzi o czas jaki można przeznaczyć na zwiedzanie stolicy Słowacji to uważam że jeden maksymalnie 2 dni wystarczą na zobaczenie większości rzeczy w tym mieście.
Jeśli chodzi o moją stylizację którą możecie zobaczyć na niektórych z 16 zdjęć które dla was przygotowałem to na sobie mam brązową koszulę w paski z Shein, spodenki z Zary, podkoszulek z Primarka, buty i skarpetki z Nike i okulary z Firmoo.
W tym tygodniu jako piosenkę przewodnią którą bardzo utożsamiała mi się z tym postem wybrałem utwór Zary Larsson ''Eurosummer''
Byliście kiedyś w Bratysławie? Lub może czy macie w planach się tam wybrać? Jak wam się podoba dzisiejsza stylizacja?
Trzymajcie siÄ™!
-Jakub
Hello everyone!
This time, I’m coming to you with a post from Bratislava. Recently, I had the opportunity to visit Slovakia’s capital, Bratislava, and I must say that it pleasantly surprised me. The city made a great impression on me. It’s not very large, but I would describe it as compact and well-organized. There were no huge crowds, which made it easy to get around and enjoy the city at a relaxed pace.
Walking along the Danube was a real pleasure, and I often stopped to admire the views. The promenade itself was interestingly situated alongside a very long shopping center built into residential buildings, as well as numerous bars and restaurants. Stunning views could also be enjoyed from the castle hill, which offers a beautiful panorama of the city.
For lunch, I visited the Bratislava Flagship restaurant, where I had a delicious creamy garlic soup served in a hollowed-out bread loaf, followed by fried cheese with salad and fries. As for the amount of time needed to explore Slovakia’s capital, I believe that one day—two at most—is enough to see most of what the city has to offer.
As for my outfit, which you can see in some of the 16 photos I’ve prepared for you, I’m wearing a brown striped shirt from Shein, shorts from Zara, a tank top from Primark, shoes and socks from Nike, and glasses from Firmoo.
This week, the song I chose as the soundtrack to this post—the one that perfectly captures the vibe of my trip—is Zara Larsson’s “Eurosummer.”
Have you ever been to Bratislava? Or are you planning to visit it someday? What do you think of today’s outfit?
Take care!
– Jakub
11 komentarze
Miasto rzeczywiście piękne i też chętnie się tam wybierzemy :) Byliśmy w Pradze przez 3 dni i powiem Ci szczerze, że mamy wielki niedosyt... A stylówka zacna, idealna na zwiedzanie :)
OdpowiedzUsuńThe city looks really nice and I love the architecture and the bridge. The outfit fits you quite well.
OdpowiedzUsuńI have certainly travelled through Bratislava on more than one occasion in the 2020's alone, but I never actually experienced the city. I think it's a shame. It's a beautiful part of Slovakia, a country I briefly went to even last year, but the greatness of its capital, its architecture and its culture, has sadly evaded me so far. It seems you had great time there though! And indeed very well dressed!
OdpowiedzUsuńNa Słowacji nigdy jeszcze nie byłam, ale bardzo chętnie bym to zmieniła.
OdpowiedzUsuńP..s Świetna koszula!
Świetna stylizacja, zdjęcia i wspomnienia. Chętnie odwiedziłabym te piękne miejsca :)
OdpowiedzUsuńCześć Jakubie!
OdpowiedzUsuńNiestety, ale nigdy nie byłam w Bratysławie, Twoje zdjęcia obejrzałam z dużym zainteresowaniem i na pewno będę sie chciała kiedyś tam wybrać :)
Pozdrawiam serdecznie!
Interesting post! Very nice outifit!
OdpowiedzUsuńXO
S
https://s-fashion-avenue.blogspot.com
piękne miejsce i świetna stylizacja :)
OdpowiedzUsuńNo muszę przyznać, że z Twoich zdjęć widzę, że Bratysława jest przepięknym miastem! Bardzo podoba mi się koszula :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam, trzymaj się!
Hi, u r so handsome! 😊😊
OdpowiedzUsuńBratysława jest piękna, ale pamiętam ją jak przez mgłę, byłam na wycieczce z rodzicami. Lata minęły, bardzo chętnie bym tam wróciła :). Świetnie się prezentujesz ;)
OdpowiedzUsuń