Perpetuum Mobile
środa, czerwca 10, 2026Witajcie!
Tym razem przychodzę do was z ośmioma zdjęciami wykonanymi w dość urokliwym i historycznym miejscu jakim jest zamek królewski Olszyn pod Częstochową. Zabytkowe ruiny które możecie zobaczyć na zdjęciach są wybudowane w systemie orlich gniazd (były to zamki chroniące dawnych granic Królestwa Polskiego). Zamek został majestatycznie wybudowany na wzgórzu, co dodaje mu iście wyniosłego wymiaru. Więcej o historii tego pięknego miejsca możecie przeczytać TUTAJ. Kocham zwiedzać i odkrywać takie piękne miejsca w Polsce. Nasz kraj ma tak bogatą historię, którą należy pielęgnować. Na mojej liście miejsc do zobaczenia w Polsce jest ogromna liczba zamków i pałacy. Tego dnia było dość chłodnawo i deszczowo, co nie stanowiło większego problemu, a nawet dodało zdjęciom dramaturgii, która wpasowała się w klimat miejsca.
Na mnie możecie zobaczyć czarną bluzę z Zary, spodnie z rozszerzanymi nogawkami ala dzwony również zakupione w Zara, buty natomiast pochodzą ze sklepu Adidas.
W tym tygodniu bardzo przypadła mi do gustu nowa piosenka Ewy Farnej zatytułowana Perpetuum Mobile którą śpiewa po czesku. Czytając tłumaczenie tekstu na język polski piosenka do mnie dotarła. Koniecznie sobie przesłuchajcie jej nowego singla poniżej.
Dziękuję serdecznie za przeczytanie posta i obejrzenie moich zdjęć!
Trzymajcie się
-Jakub
Hello everyone!
This time, I’m bringing you eight photos taken in a charming and historic place — the Royal Castle of Olsztyn near Częstochowa. The historic ruins you can see in the photos were built as part of the famous Eagle Nests system, a chain of castles that once protected the borders of the Kingdom of Poland. The castle was majestically constructed on a hilltop, which gives it a truly imposing and noble character. You can read more about the history of this beautiful place HERE.
I love exploring and discovering beautiful places like this throughout Poland. Our country has such a rich history that deserves to be preserved and appreciated. My list of places to visit in Poland includes a huge number of castles and palaces. On the day these photos were taken, the weather was quite chilly and rainy, but that wasn’t a problem at all. In fact, it added a sense of drama to the photographs that perfectly matched the atmosphere of the location.
As for my outfit, I’m wearing a black sweatshirt from Zara, flared trousers (bell-bottom style) also from Zara, and shoes from Adidas.
This week, I’ve really been enjoying Ewa Farna’s new song, Perpetuum Mobile, which she performs in Czech. After reading the Polish translation of the lyrics, the song truly resonated with me. Be sure to listen to her new single below.
Thank you very much for taking the time to read my post and view my photos!
Take care!
- Jakub
Jazyk na neprůstřelný vestě,
Jsem vítěz?
Jsem snad vítěz?
Doba si to žádá
Tak pořád víc nakládám
Na unavený záda
Navenek jako skála
Pod ní jsem jak dítě
Furt malý dítě
A jen tak
mezi náma
co je úspěch?
Když z toho, co děláme
mizí mi úsměv
Ve spěchu, bez nádechu
Perpetuum mobile
Když točíme se v kruhu,
tak nedojedem do cíle
29 komentarze
Super :)
OdpowiedzUsuńNie no, rewelka! Super, że wróciłeś do blogowania, miła odskocznia od obowiązków ❤️
OdpowiedzUsuńThe castle has seen the better days...I wish I could wear jeans or any pants with flared legs..guess I am just too short for them. They fit you perfectly!
OdpowiedzUsuńŚwietne miejsce, pochmurna pogoda rzeczywiście tu idealnie pasowała :) Stylóweczka też zacna! :D
OdpowiedzUsuńWiele razy byłam w tych ruinach pod Częstochową. Bardzo malownicze. Idealny plener i tło.
OdpowiedzUsuńRzeczywiście wybierasz niezwykłe miejscówki na swoje zdjęcia. 👍
OdpowiedzUsuńOdnośnie piosenki, to szczęście jest móc robić to, co się kocha... Zmęczenie czasem dopada każdego, ale satysfakcja jest jak perpetuum mobile.
Pozdrawiam 🤗
Nasze „orle gniazda” mają coś w sobie, nawet jak są już tylko ruinami, to i tak robią większe wrażenie niż niejedna odnowiona atrakcja. Tylko zastanawiam się, czy przy takim klimacie deszcz i chłód faktycznie dodają zdjęciom dramaturgii, czy jednak po prostu człowiek bardziej to sobie dopowiada po fakcie.
OdpowiedzUsuńNo i trochę mnie zawsze bawi, jak w takich postach miksuje się historia, podróże i moda, jakby to był jeden spójny vibe życia, a w praktyce każdy z nas wygląda na wycieczkach trochę inaczej niż na zdjęciach z Instagrama
Zdjęcia bardzo klimatyczne :) Powiało grozą.
OdpowiedzUsuńPiosenka faktycznie niezła. Czeski czasami wywołuje u mnie uśmiech(np. –słynny cytat "bytka abo ne bytka to je zapytka") , ale nie tym razem! PIęknie brzmi te utwór :)
PS. Zaobserwowałam Twojego bloga. Zaobserwujesz mojego? :)
Świetne zdjęcia a ruiny robią i wrażenie i dają wyobrażenie jak kiedyś wspaniale i okazale musiało to wyglądać!
OdpowiedzUsuńSzlak Orlich Gniazd jest wyjątkowy - naprawdę wiele miejsc do odwiedzenia, wiele kilometrów do przespacerowania. Każde miejsce inne, ale jednocześnie we wspólnym klimacie przyrodniczo-geologicznym!
OdpowiedzUsuńMe gusto el poema y las fotos. Te mando un beso.
OdpowiedzUsuńUrokliwe miejsca i świetne zdjęcia, będą mile wspomnienia :) Pozdrawiam serdecznie :)
OdpowiedzUsuńKolory, które masz na sobie idealnie współgrają z klimatem zamku i tłem :)
OdpowiedzUsuńNo nie ukrywam, zaintrygowałeś mnie i ciekawa jestem, kto stoi po drugiej stronie obiektywu, i do kogo tak filuternie się uśmiechasz ;) Na pewno osoba bliska Twemu sercu. Nie mylę się, prawda? ;)
OdpowiedzUsuńPodzielam Twoją opinię i zamiłowania. Polska jest piękna (tęsknię już do niej), uwielbiam zwiedzać, a zamki są na szczycie moich ulubionych atrakcji do zwiedzania. Mgła, duże zachmurzenie, albo opady deszczu czasami tworzą świetny klimat do zdjęć. Te słoneczne są często nudne, a te umiejętnie wykonane w "brzydką pogodę" dodają dramaturgii.
So beautiful view, it worths the hike!
OdpowiedzUsuńCool outfit as well!
XO
S
https://s-fashion-avenue.blogspot.com
Ładne fotki i ciekawy wpis. Polecam też inne piosenki Magdaleny Tul🙂
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i zapraszam na nowy post :) magdatul-fan.blogspot.com.
Wonderful photos. Looking gorgeous too :-D
OdpowiedzUsuńPiękne miejsce odwiedziłeś. Znam Olsztyn ale ten na północy :-). Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńFotos cheias de estilo.
OdpowiedzUsuńBoa semana.
Witaj. Jakoś umknęła mi ta piosenka. Muszę posłuchać
OdpowiedzUsuńBardzo urokliwe miejsce :) Świetny masz styl .
OdpowiedzUsuńthe royal castle of Olszyn near Częstochowa looks so fantastic....
OdpowiedzUsuńwish to visit one day....
Świetne zdjęcia! Miejsce naprawdę pełne klimatu. Uwielbiam odwiedzać takie miejscowości, z takimi ciekawymi atrakcjami. Mają w sobie to coś.. gdzie nie znajdzie się tego nigdzie indziej!
OdpowiedzUsuńBardzo podoba mi się klimat zdjęć
OdpowiedzUsuńAle świetne miejsce. Zdjęcia wyszły rewelacyjnie
OdpowiedzUsuńHello Jakub, the castle and the dark clouds really do create an interesting atmosphere for an outfit shoot!
OdpowiedzUsuńAll the best from Austria 🤗.
Traude
👉 https://rostrose.blogspot.com/2026/06/reisebericht-2025-wilder-pazifik-und.html
Good post!
OdpowiedzUsuńgreat photo 👍🏻
OdpowiedzUsuńFajny outfit i miejsce. Jura Krakowsko- Częstochowska to moje ukochane miejsca
OdpowiedzUsuń